Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Hiking via Egnatia Ura e Kamares

April 2, 2017 @ 7:00 am - 5:00 pm

Event Navigation

Diele ne dt 02/04/2015
Rruga Egnatia (Kandavia) , Polis ,Elbasan

Vend takimi per nisje do te jete Varrezat e Deshmoreve ( Parku Rinia)

Ora 7: 00

Pagesa do te jete
300 leke personi per Anetarsine
400 Leke kush nuk ka paguar anetaresine ura e kamares

Ecja per Grupin e pergjithshem
Xibrake – Ura e Kamares – Rruga Egnatia eshte ngjitje e lehte dhe mund te behet nga te gjitha moshat ( 1 ore e 30 minuta ngjitje)

Ura e Kamares eshte nje ure e rindertuar ne stilin Otoman 10 min larg Xibrakes

Fragmente te rruges Egnatia ose sic njihej ndryshe dhe Kandavia ndodhet 1:30 ore larg nga Ura e Kamarres
Via Egnatia apo ndryshe Kandavia .
Via Egnatia ka dy variante shpjegimi etimologjik :
1. Emri i Konsullit romak Egnatus qe e rikostruktuoi rrugen ( pasi ne te vertete ajo ekzistonte me pare )
2. E giate apo ndryshe e gjate ….
Kandavia quhej ndryshe kjo rruge sepse ajo zoterohej nga Fisi ILIR i Kandaveve .
Pas mberritjes tek rruga Egnatia , nje grup mund te pushoje ketu dhe te prese grupin tjeter qe ka deshire te vazhdoje Ecjen per ngjitjen e majes se Polistit (Maja prane rruges Egnatia) .( 2 ore ngjitje)

Merrni me vete uje dhe ushqim mjaftueshem per nje dite .
Veshja duhet te jete sportive

Kthimi ne 17 00

Prenotimet do te pranohen deri te Premten ora 21 :00

Jane te perfshira Udhetimi , Guida

Mimoza Sejdini nr +355692295732

Denis Dyrmishi nr +355 (0) 69 60 76962

Zyra e INTERSIG
__________________________________
VIENNA INSURANCE GROUP
Blvd. Aqif Pasha ,pll nr 26 kt 1
Ne krahe te Bar Aleksandra prane stadiumit Ruzhdi Bizhuta.
Telefon: +355 (0) 54 256220
Mobile: +355 (0) 69 60 76963
+355 (0) 69 60 76962

Details

Date:
April 2, 2017
Time:
7:00 am - 5:00 pm

Venue

Unnamed Venue
Elbasan 3001 Albania + Google Map